Perustetut vaaliliitot ja -renkaat

Perustetut vaaliliitot:

Vaaliliiton nimi: METKAn Oikeat
Vaaliliiton edustaja: Maria Jokinen
Edustajan sähköpostiosoite: maria.jokinen@samok.fi
Esittely: Metropolia Ammattikorkeakoulussa vaikuttava edustajistovaalilista, joka ajaa opiskelijan etua vapauden ja vastuun hengessä. Puhkaistaan punavihreä kupla ja tehdään oikeampi METKA!

Vaaliliiton nimi: Metropolian kulttuurialojen opiskelijat – Kupla
Tunnus: Kupla
Vaaliliiton edustaja: Noora Kokko
Edustajan sähköpostiosoite: noora.kokko2@metropolia.fi
Esittely: Kaikille Metropolian kulttuurialojen opiskelijoille avoin vaaliliitto.

Vaaliliiton nimi: Metropolian Tradenomiopiskelijat
Tunnus: METRO
Vaaliliiton edustaja: Pyry Meriluoto
Edustajan sähköpostiosoite: pyry.meriluoto@metropolia.fi
Esittely:

Vaaliliiton nimi: Pitäkää tunkkinne
Tunnus: Tunkit
Vaaliliiton edustaja: Niko Vuoriola
Edustajan sähköpostiosoite: Niko.vuoriola@metropolia.fi
Esittely: Vanhoja jääriä. Tiedämme miten asiat hoidetaan.

Vaaliliiton nimi: Super Sote
Vaaliliiton edustaja: Nimo Samatar
Edustajan sähköpostiosoite: nimo.samatar@metropolia.fi
Esittely: Sitoutumaton vaaliliitto sosiaali- ja terveysalan opiskelijoille.

Vaaliliiton nimi: Uudenmaan Insinööriopiskelijat UIO
Tunnus: UIO
Vaaliliiton edustaja: Sami Vikeväkorva
Edustajan sähköpostiosoite: sami.vikevakorva@metropolia.fi
Esittely: Vaaliliitto kaikille tekniikan alan opiskelijoille.

Perustetut vaalirenkaat:

Vaalirenkaan nimi: Pelastusrengas
Vaalirenkaan edustaja: Nimo Samatar
Edustajan sähköpostiosoite: nimo.samatar@metropolia.fi
Vaalirenkaaseen tällä hetkellä kuuluvat vaaliliitot: Metropolian kulttuurialojen opiskelijat – Kupla, Super Sote

Kysyttävää?
Lisätietoja edustajistovaaleista antaa METKAn hallituksen varapuheenjohtaja Otto Rosenlund (otto.rosenlund@metkaweb.fi).

Hallituksen yhteystiedot

Vaaliohjesääntö (pdf)
Ehdokkaan ja edustajan tietopaketti
METKAn perussäännöt